Moje dětství

31. března 2013 v 11:54 | Fido |  Svoboda psaní
Když jsem byla malá uměla jsem se teleportovat z místa na místo, každý všední den jsem měla dvě snídaně, uměla jsem lítat, jednou ročně jsem dostávala dárky od někoho cizího a taky k nám jednou ročně přišel pan Zajíček s panem Beránkem, na zahradě jsem měla obrovskou Eiffelovku, stavěla jsem domečky pro zvířátka, lezla po stromech a hrála fotbal,stavěli jsme motokáry, pořádali jsme šílené šiškové války a pořád jsme se prali a ne každý můj průšvih mi prošel..

Pokaždé když jsem někde usnula dostala jsem se zpátky do postele!(Asi se něco pokazilo, ale teď se mi to povedlo jen jednou po xXx letech..) Budila jsem se spolu s taťkou, když šel do práce a snídala s ním a on zase semnou vstával o víkendech a dělával mi kakao a vojáčky z chleba s máslem a já u toho koukala na pohádky.Mamka s taťkou mi ukázali všechny památky a zajímavá místa v česku ještě dřív než jsem dokončila základní školu!
Na Vánoce k nám chodil divný pán, který nám vždy snědl spoustu cukroví potom zazvonil na zvoneček utekl a zapoměl si tu spoustu dárků.. Nikdy se pro ně nevrátil..!Na Velikonoce k nám chodí dva pánové jmenují se Zajíček a Beránek.Pan Zajíček nám vždy přinese něco dobrého a pan Beránek kontroluje jestli na sobě máme něco nového a když ne, tak nás prý pokaká! Nám se to ještě nestalo, protože maminka se stará aby jsme si na Velikonoce vždy koupili něco nového a pěkného na sebe taková je naše tradice..
S mamkou na hradě Žebrák
Také vám bylo líto chudáčků zvířátek a stavěli jste jim domečky ze všeho co jste dokázali sehnat?Nejraději jsem stavěla domečky pro mravence, ale oni se mi vždy odvděčili tím, že mě poštípali..Představte si, že ráno se podíváte z okna a ona tam stojí Eiffelovka!! A ona tak opravdu stála, krásná, železná a téměř 3 metrová!Nevím, kde se vzala ale byla tam!
Parta dětí ukrytá vysoko v korunách stromů a v náručí pár šišek, tichý smích a vyčkávání kdy se objeví nepřítel, aby pocítil odplatu za přepadení z předchozího dne!Naše války dolejšáci vs. hořejšáci byli nekonečné! Fotbal, který má branky udělané z hromady bot a oblečení!Povolené je téměř vše! Kopání, kousání, praní, hraní mimo hřiště. Nebo stavění motokáry ze které se potom jezdilo z kopce dolů šílenou rychlostí!
A jak sí hrají děti dnes? Co si myslí o tradicích? Kde sí hrají? A s čím? Kde byli s rodiči? A jaky k ním mají vztah? Jaké budou asi jejich vzpomínky na dětství? A dětem začnou vždy hubovat větou "Já jsem v tvém věku seděl na zadku u facebooku?"
Jak jste se dozvěděli, že Ježíšek nám dárky nenosí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majký Majký | Web | 31. března 2013 v 17:52 | Reagovat

Krásný styl psaní. Občas až moc zbrklé , ale krásný přcházení myšlenek. Povedené!
Je zajímavé, že z generace na generaci jsou děti stále horší a rodiče stále "lepší", navíc ze stále horších dětí vyrůstají pořád "lepší" rodiče. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama