Obchvaty, rozcestníky a odbočky

7. dubna 2013 v 17:13 | Fido |  Svoboda psaní
Někde jsem narazila na otázku "Co ztrácíme časem?" a odpověď byla "Krásu.."
Ano! Je to směšné, ale co ztrácíme časem? Krásu, elán do života, ale hlavně zdraví!
Proč je vše postavené na čase? První roky svého života se většina z nás těší do školy. potom na to až nám bude 15 a další zastávkou je těšení se na to až nám bude 18, ale proč? Co přijde po ukončení studia? Co přijde s pokročilejším věkem?
A na co to vlastně všichni čekáme?! Až nám dají svolení něco podniknout? Vždyť celý život máme přesně naprogramovaný jakoby podle nějakého vzorce! Školka> Škola > Práce!
"Až mi bude 18 budu si moct udělat řidičák.." "Až mi budu moct.." "Až mi to dovolí.." Mluvíme a sníme o něčem co nikdy nepřijde, protože jsme zaneprázdění tím, že o tom mluvíme! Co se stane až nám bude 18 let? Můžete si legálně koupit cigarety? alkohol? Můžete si udělat řidičák? Teprve v 18ti můžeme rozhodovat sami za sebe..
Chápu, že na nižším stupni základky ještě nedokážeme přesně říct co je pro nás nejlepší, ale vždyť my si v 15ti vybíráme střední školu ("povolání") kam budeme další roky chodit! Ale přitom rozhodovat o sobě můžeme až v 18ti letech..
Tak kde se stala ta chyba?
Některá pravidla a zákony zapomínají na to, že jsme lidé a ne naprogramované stroje (V dnešní době se to těžce rozlišuje..)
Jenže jak si člověk může jít za svým snem, když až v 18ti může bez povolení rodičů dělat vše co se mu zamane? Kvůli tomu nám uniká spoustu času, který většina lidí vynaloží jen na to, aby mohli říkat "Až budu moct.." Hloupost! Nechci, aby někdo porušoval pravidla, ale JEDINÁ MĚNA, KTERÁ V DNEŠNÍ DOBĚ MÁ NĚJAKOU VÁHU JE ČAS!
A my ten čas zabijíme čekáním na povolení, aby jsme směli něco dělat..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majký Majký | Web | 8. dubna 2013 v 0:36 | Reagovat

Je těžké čekat. Je težší nepočkat.

Svět nám předkládá červenou pilulku , která je podle médií ta správná a hlavně jediná možnost. Otázkou je proč lidé nehledají modrou ?

"Vždyť mi říkali, že žádná modrá pilulka neexistuje!"

a já jsem zase říkal, že budu žít věčně.

2 Fido Fido | Web | 8. dubna 2013 v 7:21 | Reagovat

Spousta lidí se bojí obrátit život naruby tak možná proto :) Ps: Jdu si pro modrou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama