Lucidní snění

16. června 2013 v 16:45 | Fido
Ahojky všichni :) Nedávno tu zazněla otázka, jak jsem se dostala k lucidním snům, jak to probíháa jak se při tom cítím. Nejdříve jsem přemýšlela, že odpovím jen do komentáře a nebo napíšu Sydney osobně, ale nakonec jsem se rozhodla z toho udělat malý článek věnovaný pro
Sydney :)
Pro ty co vůbec neví o co jde bych napsala obecnou definici:
"Lucidní snění (vědomý spánek) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost se ve svém snu vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) pohybovat či ho měnit. Zjednodušeně řečeno jde o "probuzení ve snu". Užívá se i zkratka "LD" - z anglického Lucid Dreaming."
Ani nevím, kdy a jakto začalo, ale vím, že se mi to stává často. Jednou se mě jeden kamarád zeptal jestli to znám, co si o tom myslím a tak a já jsem vůbec nevěděla co to lucidní snění je. Po krátkém rozhovoru a hledání na internetu jsem si uvědomila, že to vlastně dělám už dlouhou dobu aniž bych si uvědomila, že to dělám. Myslela jsem, že to je normální a že to umíme všichni. Nikdy mě nenapadlo o tom s někým mluvit, protože mi to přišlo stejně normální jako třeba dýchat..
Dobře to popisují - i když zbytečně odborně- v tomto videu:
Nějaký čas po tom rozhovoru s kamarádem jsem si pořád myslela, že to je jen nějaká náhoda a že to co dělám, není lucidní snění. Nemám pro vás návod, jak to spustit, ale můžu vám říct, jak jsem se to naučila spouštět nevědomky já.
Stává se mi to hlavně, když už se chystám jít spát, ale pořád to nejde, mám pořád dost energie.Tak prostě jen tak ležím, přemýšlím a pomalu usínám, potom sama nevím, ale najednou si uvědomím, že se mi to vše jen zdá..
Nikdy se mi to nepovedlo, když jsem byla unavená, ve stresu.. vždy se mi to povedlo, když jsem byla naprosto v klidu a nic mě netrápilo.
Jak se při tom cítím?
Hrozně volně, mám pocit, že dokážu vše a každý problém, který jsem kdy měla se mi zdá najednou řešitelný. Cítím se jako nějaký superhrdina :) Do lucidního snění utíkám hlavně před realitou, protože se tam plní všechny mé sny lusknutím prstů!
Doporučuji to všem, ale netrapte se tím, když vám to nepujde hned :) Já jsem ani netušila, že to umím..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama