Přála bych si létat..

27. června 2013 v 17:11 | Fido
Nedávno jsme s kamarádem neměli co dělat a vymysleli jsme, že se pujdeme podívat na věž - přesněji na Věž katedrály sv. Bartoloměje a ikdyž nám počasí nepřálo a já zapoměla foťák, chci vám ukázat pár fotek, které jsem pořídila na mobil :) Opravdu se omlouvám za tu kvalitu, někdy časem sem přidám fotky, které fotil kamarád. Ty by měli být kvalitnější :)
Trpím hrozným strachem z výšek a tak jsem doufala, že to zvládnu. Miluji, když můžu překonávat strach a miluji ten úžasný výhled, který se mi naskytne pokaždé, když se dokážu překonat a vylezu někam výš. Kamarád mi slíbil, že když se budu bát, že mi pomůže. A tak jsme šlápli na první schod s myšlenkou, že je před námi dalších 300 schodů a 62 metrů vzhůru! Celá věž je vysoká 102 metrů (vyhlídka je ve výšce 62 metrů) a je tedy nejvyšší kostelní věží v Čechách.

Když jsme se tam konečně vydrápali, myslela jsem, že na tu vyhlídku ani nevylezu, ale nakonec jsem se překonala, je to tam nádherné! Byli jsme nahoře asi hodinu a půl a kdyby nezačalo pršet a neschylovalo se k bouřce myslím, že bychom tam byli mnohem déle. Určitě jsem tam nebyla naposledy a pro příště vezmu raději foťák.
Všechno oproti nám bylo najednou tak hrozně maličké! Lidé procházející pod námi vypadali jako mravenečci, Plzeň vypadá ze shora úplně jinak! Představte si, jak těžké muselo být celou tu věž postavit! Začali v 13. století a skončili až v 16. století! Takovou dobu to trvalo postavit a přitom by to v dnešní době trvalo nanejvýš pár let? Jak to vubec mohli postavit? Milion otázek a tak málo odpovědí..

Hrozně se mi líbilo, že všude na schodech byla spousta podpisů a vzkazů, některé i přes 20 let staré!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | E-mail | Web | 27. června 2013 v 17:30 | Reagovat

Teda to je nádhera! Určitě muselo být pěkně těžké se tam dostat, ale si určitě silná osobnost, když jsi to zvládla ;-)
Je zvláštní, jak dlouho jí stavěli a jak to vlastně v té době mohli zvládnout! Úžasný článek... 8-)

2 ×Ani× ×Ani× | Web | 29. června 2013 v 13:45 | Reagovat

su to krasne fotky aj ked len cez mobil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama