Z neznáma do neznáma

Špičák

20. srpna 2013 v 13:43 | Fido
Je pátek večer a já jsem na odchodu ven "Mami? Přijdu o půlnoci! Neboj ráno vstanu!!" zabouchnu za sebou dveře a mizím ve tmě.. Jsou dvě ráno a já koukám do stropu a čekám, kdy přijde spánek, ale pořád nic.. A když konečně usínám volá mě mamka "Kačí pojď se na něco podívat!!" "I kdyby to měl bejt zázrak, tak nikam nejdu.. spim!" "Kačí pojď se podívat na jiřičky.." Pohled na hodiny mi sebral veškerou iluzi o spánku a otevřeným oknem mi do pokoje vtrhla návštěva, studený vítr... Zabořila jsem hlavu do polštáře a peřinu jsem si přehodila přes hlavu.. Alespoň ta hodina spánku..!
Ozvala se rána, někdo v přízemí bouchnul dvířkama od botníku, vystřelila jsem z postele jako neřízená střela.. Z šuplíku jsem popadla první oblečení co mi padlo pod ruku, druhou rukou jsem si česala vlasy a marně jsem se pokoušela posbírat do kabelky všechny věci, které jsem si sebou chtěla vzít.. Přilítla jsem do kuchyně, kde v klidu naši teprve snídali.. Něco se mi jen zdálo, ale z postele mě to vytáhlo dost rychle.. Naši říkali, že pojedeme někam na tůru, že je to 3 hodiny cesty autem a že to bude příjemná procházka.. myslím, že někde po Šumavě..

Londýn

31. března 2013 v 13:26
V Londýně jsem byla v červnu 2009, kdy jsem byla v 7.třídě a moje pocity ohledně nadšení z Londýny jsou sporné. Všichni vám budou tvrdit, že tam hrozně prší a tak jsme si i my nabalili teplé oblečení, ale hned po příjezdu jsme všichni proklínali tuto radu.. Celé dny nám tam svítilo sluníčko a my se hned první den všichni spálili.

Po dloooouhé cestě přes Německo,Francii a eurotunel (čekání pár hodin, kdy jsme na parkovišti hráli basket - na to nikdy nezapomenu!) jsme po 15ti hodinách dojeli tam, kam jsme chtěli do Windsoru, kde jsme si prohlédli královnino víkendové sídlo a spoustu krámků, které byli kolem..
Celé odpoledne jsme potom strávili v Legolandu, aby jste si to tam prošli potřebovali by jste minimálně týden! :D
Navečer nás konečně dopravili k rodinám..
Byli jsme rozdělení do rodin a rozdílnost našich rodin byla šílená! My jsme dostali starší paní, která žila v malém baráčku se svými kočkami a její láska k rodině a víra byla cítit z celého domu. Všude byli obrázky její rodiny, křížky a sošky všech velikostí a hlavně zde byli kočky!
Mám ráda malá čistotná koťátka, ale tohle byli přerostlé potvory a jejich chlupy byli uplně všude.Pokaždé když jsme se vrátili večer domů nám leželi na postelích a čekali na nás..
Někteří z naší party měli větší štěstí a dostali se do rodin s dětmi a dodnes s nimi dodržují kontakt..
Pohled na park z London eye :)

Další den jsme ráno hned po snídani vyrazili do muzea Madamme Tussaud což je muzeum voskových figurín, takže jsme měli možnost seznámit se se všemi možnými filmovými, sportovními... prostě se všemi "hvězdami", které se kdy kde mihnuli!
Odpoledne jsme došli tam, kam jsem si přála jít už na začátku zájezdu.. LONDON EYE!! Krásný výhled na celý Londýn!
Strávit v Londýně, alespoň o týden navíc prošla bych si většinu míst, která jsem z té výšky viděla :)
Poslední den jsme si prošli centrum Londýna, viděli jsme z blízka na Bigben (Víte, že Bigben je ve skutečnosti jen ten obrovský zvon nahoře - To celé je hodinová věž), Parliament, Buckinghamský palác a také jsme navštívili Science muzeum - Muzeum vědy.
Všichni jsme utahaní nasedli do autobusu a zamávali Londýnu, protože to byl konec naší cesty..


Můj názor na tento zájezd? Jet tam v 7.třídě bylo příliš brzy a teď bych to ocenila mnohem více..
Myslím, že kdybych tam byla teď více míst bych prozkoumávala na vlastní pěst a i fotky by byli mnohem kvalitnější..
Také bych měla větší možnost pořádně se rozmluvit a nemluvit jen s naší českou partou ze základky.
Miluji octové brambůrky! Lidi pokud se někdo chystáte směr UK přivezte mi prosím aspoň 10 balíčků!!

Neos marmaras

26. března 2013 v 13:09 | Fido
Také máte takové to místo, kam se za každou cenu chcete vrátit i po několika letech jen když si někde čtete název toho místa? A tak to mám já s Neos Marmaras :)
Každé léto jsem na 3 týdny odlétala do Řecka s ozdravovným pobytem Mořský koník od VZP a každé léto jsem se tam byla alespoň jednou podívat..
Z nějakého důvodu mě to místo pořád k sobě volá a já na něj ani po tolika letech nemůžu zapomenout..


Mikrobus nám zastavil uprostřed rušné večerní ulice a hned zase odjel, okamžitě mě upoutala vůně gyrosu, která se linula z protější strany ulice, ale než jsem tam došla ucítila jsem vůni pizzy, která měla stánek o kousek výš a nakonec vyhrála restaurace, která místo stolků používala akvárka s rybičkami. Připadala jsem si jako ve snu, všude spousta různých vůní ( a stejně nakonec vyhrála zmrzlina! ) Vydali jsme se dlouhou uličkou, která nebyla lemovaná stánky, obchody ani jinými lákadly, protože kde jinde poznáte duši města než tam, kde žijí obyčejní lidé?

Nějaké děti si tam hrály s míčem a když viděly, že je pozorujeme připojily se s obrovským smíchem k nám. Posadili jsme se na kamenný schod a zkoušeli jsme naučené fráze "Jásu!! Ti kanete?" bylo první co mě napadlo a moje výslovnost neznala mezí :D Tahaly mě za mé dlouhé blonďaté vlasy a smály se společně s námi..
Nerozuměli jsme si ani slovo, ale bylo nám fajn.. :)
Cesta mikrobusem "domů".. :)

S pozdravem Fido :)
 
 

Reklama